Баня из дикого сруба.

 

Баня, здавна в Україні, - священне і дуже шановане місце, любов українського народу до лазні сильна і безмежна.

У слов'янських народів існувала парна лазня (баня со сруба) ще в V - VI повіках. Ходили в неї всі верстви, як князі, так і прості люди. Також лазня грала дуже важливу роль в різних обрядах, приміром, прийнято було в неї ходити перед вінчанням і наступного дня після весілля. Лазня в Україні буквально одушевлялася, а в парній говорили, що коли парять тіло, душа здіймається.

Будували лазню з дерева (сруб бани) і без особливих надмірностей, головним її призначенням було оздоровлення. У зробленій з колод лазні були два приміщення: сама парна і передбанник, де роздягалися і відпочивали. Сучасну лазню зазвичай ділять на три зони: мийну, парну і роздягальню. Але найбільш популярний класичний старовинний варіант: баня і передбанник. При такому варіанті нерідко мийну поєднують з парилкою або доповнюють її басейном-купіллю або кімнатою відпочинку.

Місце для лазні вибирали так само уважно і грунтовно, як і місце для церкви, де припаде її ніколи не будували. Дозволялося будувати лазню усім, хто міг. Лазня завжди вважалася найкращим проведенням часу, і до цього дня для багатьох з нас це одно з улюбленого захоплення.

Слов’янська людина не може сприймати лазню окремо від дерев'яного будинку, дачі або котеджу. Про власний дерев'яний будинок з невеликою затишною лазнею (баня сруб) мріє багато хто з нас. Але для того, щоб ця лазня вийшла дійсно хорошою, потрібно буде зробити немало важливих дій. Спершу треба ретельно вибрати проект лазні, вивчивши при цьому різні готові проекти або звернувшись до вікових традицій зведення лазні. При необхідності можна розробити і власний проект.

Також обов'язково треба точно розрахувати схему, по якій відбуватиметься вентиляція повітря в усіх приміщеннях лазні, це необхідно для того, щоб зруб не почав гнити через декілька років. Особливо уважно варто вибирати будівельні матеріали для лазні, адже їх якість дуже важлива і від нього залежить практично все.

Найкращим способом зведення дерев'яної лазні, безумовно, вважається ручна рубка (дикий сруб), яка сьогодні широко застосовується для дерев'яного житлового будівництва.

Краще всього замовляти будівництво зрубу лазні в надійних компаніях, які нададуть вам екологічно натуральний матеріал, дійсно корисний для здоров'я людини. Будьте готові до того, що таке будівництво коштуватиме дорожче, та зате вам буде надана стовідсоткова деревина, що не містить клею, який руйнує природну структура матеріалу.

Натуральне дерево і саме по собі має прекрасні теплоізоляційні характеристики, а висока щільність прилягання кожної колоди до іншого їх значно збільшує. Але, окрім екологічної чистоти матеріалу і прекрасних теплоізоляційних показників, деревина дає лазні можливість "дихати". Ось чому багато хто упевнено говорить, що в лазні, побудованій з натурального дерева (баня из дикого сруба), повітря як у високогір'ї або в лісі і дихається вільно і легко.

Стіни лазні мають здатність добре пропускати повітря, а в передбаннику при цьому зберігається прохолода і свіжість влітку і необхідне для комфорту тепло взимку. Більше того, зруб лазні з дерева (сруб бани) виглядає досконалим з естетичної точки зору і прекрасно вписується в природне оточення. Дерев'яна лазня - оптимальний вибір для здоров'я людини, тільки в ній можна по-справжньому розслабитися. Така лазня лікує не лише тіло, але і душу.

Ми пропонуємо величезний вибір матеріалів для будівництва зрубів лазень з дерева за усіма санітарно-гігієнічними стандартами. У нас ви можете замовити проект, складання і доставку зрубу лазні, по вашому бажанню також надамо послуги шефмонтажа.

 У дерев'яній лазні зберігається тепло вікових традицій, а сучасні технології дозволяють зробити так, щоб ними міг перейнятися кожен любитель попаритися в лазні! У лазні можуть бути кімната відпочинку або душова, тамбур або відкрита веранда, басейн, загалом, все, що необхідно для вашого ідеального відпочинку. Дерев'яна лазня (баня из сруба) поміститься практично на будь-якій дачній ділянці, навіть не дуже великій, і прекрасно доповнить існуючий котедж.

 

Проекты срубов.