Дикий сруб и камин. Камин в срубе.

Камин в диком срубе. Дикий зруб (сруб) і камін.

Вогонь зачаровує. Тепло, що витікає від нього, зігріває тіло і душу, танцюючі язики полум'я навівають бажання і мрії, налаштовують на неспішний роздум. З прадавніх часів вогонь дарує нам почуття спокою і затишку, позитивні емоції, радість життя і приносить позитив в наше життя.

Часто хочеться, щоб вогонь був поруч і з'являвся б тоді, коли цього хочеться. На щастя, в нашому житті це цілком реально. Ваш вогонь завжди буде поряд з Вами - у Вашому каміні.

Камін (камин) надає неповторний стиль і особливий шарм кожному зрубу, робить його затишним і комфортним, створює умиротворену обстановку, що допомагає розслабитися. Камін в приміщенні може бути винятковий елементом декору, а може повноцінно опалювати дикий зруб (дикий сруб). Про те, які можуть бути каміни і які існують їх різновиду, говоритимемо далі.

Призначення камінів.

Каміни-печі, як і виходить з назви, поєднують в собі функції каміна і повноцінної печі. У них є дві топки і дві системи димарів - відповідно каміна і печі. Цікаве те, що можна топити камін і пекти як окремо, так і одночасно. Таким чином, камін-піч є дуже раціональною опалювальною системою, яка може стати гідною альтернативою звичайним опалювальним печам для обігріву дач, котеджів і інших жител.

Вуличні каміни схожі по своїй конструкції на звичайні каміни, які розташовуються у будинку, вони виготовляються з тих же матеріалів: бетон, цеглина, камінь. Важливо пам'ятати, що вуличні каміни, на відміну від "домашніх", схильні до атмосферних осідань (дощу, снігу), вітру і інших капризів природи. При виборі місця розташування і матеріалу кладки слід в першу чергу враховувати кліматичні умови, властиві Вашому регіону.

Камін-барбекю часто ототожнюють з вуличним каміном, проте це не так: камін-барбекю і вуличний камін - це абсолютно різні типи устаткування.

Вуличний камін абсолютно не призначений для того, щоб готувати їжу: його основна функція - створити затишну атмосферу у дворі будинку, на вулиці. Практичного призначення він здебільшого не має, але є елементом декору.

Що стосується каміна-барбекю, то його використовують саме для приготування їжі. Зазвичай його поєднують з газовою плитою, коптильнею. Його дизайн може бути будь-яким: залежно від того, що Ви віддаєте перевазі і що майстер може Вам запропонувати. У якісних моделях камінов-барбекю, як правило, є присутніми ніші для кухонного начиння, обробні столики, гриль і рожен з електроприводом. Камін-барбекю рекомендується встановлювати де-небудь під навісом або під дахом біля будинку або бані з дикого зрубу (дом или баня из дикого сруба), щоб атмосферні опади не чинили на нього руйнівної дії.

Декоративні каміни - це не опалювальна система, вони виконують лише декоративну функцію: прикрашають приміщення. Перевага їх в тому, що встановлювати їх можна у будь-якому приміщенні, для декоративних камінів не треба робити димар і піклуватися про пожежну безпеку. Декоративні (чи електричні) каміни в процесі роботи створюють імітацію вогню і полін, що горять. Вони створені для отримання естетичного задоволення: практичної користі декоративні каміни не несуть.

Способи установки камінів в приміщенні.

Пристінний камін розташовується, як це ясно з назви, біля стіни, він відрізняється від інших типів камінів тим, що повністю або частково виступає за межі стіни. Потрібно мати на увазі, що такий камін займає досить великий простір, для нього знадобиться додаткова площа в приміщенні. Плюс такого каміна в тому, що його можна робити у вже побудованому будинку, не вносячи зміни в його конструкцію. Для пристінного каміна потрібний димар, який пристроюється до стіни, що не згорає.

Облицьовувати камін можна різними матеріалами: цеглиною, штучним або натуральним каменем, керамічною плиткою і так далі

Один з найкрасивіших і популярніших видів камінів - кутовий камін. Він розташовується в кутку будинку, а його отвір - по осі кута. Для сучасного інтер'єру найчастіше вибирають двокамерний тип. Є безліч рішень зовнішніх камінів, матеріальних і художніх. Для кутових камінів теж потрібно установку димаря, він повинен розташовуватися в одній із стін зрубу (дикий сруб). Матеріали, з яких виготовляється відкрита частина каміна, можуть бути самими різними, проте як правило, це або метал, або бетон, або легкі блоки.

Декоративне облицювання каміна виконується по Вашому бажанню і смаку.

Вбудований камін встановлюється повністю усередині стіни або колони, що істотно економить простір. Конструкція такого каміна припускає його проектування до будівництва будинку. Думати про вбудований камін потрібно заздалегідь, інакше Вам доведеться ламати стіни, псувати інтер'єр і зіткнутися з масою проблем.

Камінним порталом називається вхід паливника біля вбудованого каміна, його зазвичай обрамляють кладкою в півцеглини, яка виступає за контури стіни. Внутрішні розміри камінного порталу робляться зазвичай у межах 70х70 см - 80х70 см В маленьких приміщеннях габарити рекомендується зменшити на 5-10 см

Острівними камінами називають каміни, що окремо стоять, які розміщуються, як правило, в центрі приміщення або в якому-небудь іншому місці, тільки не біля стін: вони розташовуються самостійно. Такі каміни височіють над рівнем підлоги і є майданчиком. Острівні каміни можуть бути як відкритого, так і закритого типу, оточені скляною стіною. Димозбирач розташовується над каміном і приєднується до димаря. ККД острівного каміна відкритого типу невеликої: такий же, як біля звичайного багаття.

Такі каміни займають багато місця, іноді нераціонально, проте мають цікаве виконання і дуже оригінальний дизайн.

Топки - варіанти виконання.

Варіантів виконання топок всього два: відкрита топка і закрита. У камінів з відкритою топкою традиційно відкрита одна сторона, як правило фасадна. Зустрічаються іноді і відкритіші каміни, іноді навіть по усьому периметру. Хоча такі каміни і програють іншим печам і камінам за своїми характеристиками, їх популярність не падає. Тільки такі каміни дозволяють створити романтичну обстановку в "старовинному" стилі і спостерігати за відкритим вогнем.

Але відкритий камін має істотний мінус - велику потребу в кисні: витрата повітря для нього вимірюється цифрою 200-1000 кубічних метрів на годину, тому щоб уникнути розрідження повітря, з вулиці він повинен йти безпосередньо в камін.

Справа йде простіше із закритими камінами, які мають вбудовану топку або просто камінні дверці. Вони практичні і безпечні, заподіюють менше складнощів при монтажі і прості в експлуатації. Такі каміни вигідніші в експлуатації і займають невеликий простір.

Який же стиль каміна вибрати?

Камін завжди підбирається індивідуально під стиль приміщення, і навіть іноді буває основним його складовим, будучи особливим елементом інтер'єру. Традиційно каміни по своєму архітектурному виконанню класифікуються на чотири основні типи.

-       Каміни першого типу виконані в класичному стилі, їх відрізняє П-образний портал, який виконаний з таких матеріалів як чавун, мармур малахіт або дерево. Зовнішню обробку камінів роблять з використанням різних декоративних елементів в класичному стилі: барельєф, скульптура тощо.

-       Каміни другого типу виконані в стилі "кантрі", що в перекладі з англійської мови означає "село", "провінція". Портал такого каміна має Д-подібну форму, згори його поміщена дерев'яна балка. Димар знаходиться в приміщенні, його корпус, як правило, виготовляється з гіпсу. Сам камін робиться з пористого каменю - "черепашника", "піщанику".

-       Каміни третього типу виконані в стилі модерн. При спорудженні таких камінів за основу береться класичний стиль, але зовнішнє оформлення і дизайн таких камінів може бути яким завгодно, залежно від Вашого побажання і фантазії. Як правило, каміни в стилі "модерн" мають напівкруглий або прямокутний контур, форму, витягнуту по вертикалі і займають простір цілком : від підлоги і до стелі. 

-       Четвертий, найсучасніший, стиль - Hi - Tech. Він наймолодший і новаторський. У перекладі з англійської мови Hi - Tech означає "високотехнологічний". Hi - Tech каміни зроблені з найсучасніших футерувальних і вогнетривких матеріалів, вони можуть в собі поєднувати шамот, метал, скло, бетон і навіть воду! Такі каміни виглядають дуже стильно і сучасно, проте їх футуристичне і авангардистське оформлення часом йде на шкоду їх якості роботи.

Проекты срубов.