Отопление в диком срубе.

 

Опалювання зрубу.

Опалювання дерев'яного дома (отопление в срубе). Можна з упевненістю сказати, що системи опалювання будинків наших предків (а жили вони в основному в зроблених з колод будовах) не занадто турбували. Адже всього одна піч, що знаходилася посередині удома без проблем змогла обігріти декілька маленьких кімнаток, які в основному мали усі будинки в ті далекі часи. Ну а зараз практично ні чого не змінилося, тільки помінялася форма і розміри печей, а так само їх назва - вони перетворилися на каміни, які так само будуються і в цегляних будинках.

Застарілі каміни зазвичай завжди висмоктують усе нагріте повітря з кімнати, а ось сучасні моделі поступають з ним по-іншому - набагато ефективніше. Найкращий варіант, з точки зору енергозбереження - розміщення вашого каміна в самому центрі будинку, це робиться для того, щоб усе тепло димаря не пропадало безцільно на вулицю.

Коли в котеджі планується спорудження двох камінів, то поставити їх треба обов'язково тилом один до одного (вони повинні виходити в сусідні кімнати).

Завжди треба піклуватися про дві складові частини опалювання, а це сам обігрів і кондиціонування. Причому думати про це треба завжди заздалегідь, тобто, ще на стадії розробки проекту зрубу (проект сруба).

Якщо у вас відсутня опалювальна система, то навряд чи він кому-небудь знадобиться, навіть якщо він зроблений в найкрасивішому виконанні і має багато інших плюсів. Він вважатиметься як недобудоване приміщення. Подібні проблеми можуть виникнути і у тому випадку, якщо вами нехтує система кондиціонування. Без сумніву, зроблені зі зрубу будинки (дома со сруба) завжди влітку прохолодніше, але в жаркі дні липня можна запросто собі зіпсувати нічний сон, ну а потенційний покупець - може і не купити ваш будинок тільки по цьому.

Якщо ви хочете зберегти так дорогий вам простір, за рахунок повітропроводів, то можна встановити спеціальний обігрівач з так званою примусовою циркуляцією повітря, а самі повітропроводи спокійно пустити на роботу системи кондиціонування.

Коли ваш простір у будинку занадто обмежений, то існують такі компактні системи, які працюють на мережах повітропроводів високого тиску, які можна з легкістю помістити у важкодоступних кутах. Природно, що встановлювати ці системи, буде трохи дорожчий. Зайві кути у будинку, як правило, не потрібні, тому треба спроектувати стіни на першому поверсі так, що б повітряна маса спокійно поступала на другий поверх.

Тому відкрите планування тут не дуже прийнятне, тому що вам тоді доведеться мати на увазі ситуацію з верхніми кімнатами - адже вони повинні обов'язково обігріватися, і тоді знадобляться спеціальні вентиляційні канали безпосередньо на подання і повернення, а це, тим самим, забезпечить ефективний потік повітря. Коли ви хочете у вашому котеджі мати внутрішні стіни з колоди, то вам просто необхідно шукати інший спосіб, для того, щоб провести правильні повітропроводи, а так само електропроводку і водопровід.

Деякі припускаються помилки в цьому питанні і тому, потім мучаться влітку від жари, через не активну циркуляцію повітря.

Цікаво, де прокласти такі канали? А відповідь дуже проста, для внутрішніх стін будинку з колоди, вони повинні проходити тільки в підлозі.

Якщо вас сильно турбує економія енергії, а в люті морози ви вважаєте за краще залишати термостат котла на мінімумі треба пам'ятати одну природну особливість. Адже, як відомо, в зимовий полудень диск сонця знаходиться завжди ближче до горизонту, і цим з легкістю можна скористатися. Для цього треба великі вікна спроектувати так, щоб виходили вони прямо на південь, а ось влітку сонце завжди пройде над вашим дахом і будинок сильно не перегріється. А північна сторона будинку, де практично не буває сонячних променів, завжди і помітно прохолодніше.

Але ще краще - встановити так зване променисте підлогове опалювання. З таким підлоговим опалюванням буде треба постійно тримати ваш термостат включеним, адже система не має в розпорядженні можливості вимикатися тоді, коли, ви йдете на роботу. І на додаток, сам бойлер можна легко використати ще для отримання гарячої води, цим ви заощадите на купівлі водонагрівача. Але з іншого боку, прокладати повітропроводи все ж буде необхідно для кондиціонування. 

А в цілому, застосовні усі принципи, які діють і в інших будинках. Зазвичай припускають використати одну зону опалювання, але як показує практика, треба спиратися саме на дві такі зони. Тим самим, можна уникнути безлічі проблем. У результаті, завжди дешевше і надійніше робити відразу все правильно спочатку. Оскільки переробка зробленого з колод будинку це не дріб'язкова справа.

Проекты срубов.