Виды крыш в срубе. Дикий сруб.

Крыша в срубе. Дикий сруб.

Дах не лише значно визначає вигляд усього зрубу (сруб), але і відноситься до елементів конструкції будинку, захищаючи його від дії довкілля.

Верхній елемент даху, який рятує будівлю від опадів, називається покрівля. Окремої уваги вимагає вибір покрівельного покриття, адже вигляд будинку багато в чому залежить саме від нього.

Конструкцію даху і матеріал для її покриття вибирають на етапі проектування, вибір залежить від того, за якою технологією був зроблений настил покрівлі і який дизайн у усієї будівлі.

Дах, будучи верхньою конструкцією, що захищає, виконує не лише функцію, що несе, але і гідроізолюючу. При теплих горищах і поєднаних дахах вона виконує ще і теплоізолюючу функцію.

Дахи залежно від величини ухилу їх скатів підрозділяються на скатні (їх ухил більше 10) і пласкі (з ухилом ската до 2,5). Види скатних дахів отримали більше поширення. Їх як правило використовують в індивідуальному будівництві.

Якщо дах плаский, на її покрівлі може утворитися застій води, і, внаслідок цього застою, на цих місцях з'являться протікання. Але у пласких дахів є і свої плюси: приміром, їх можна використати для різних цілей (експлуатовані дахи).

Конструктивне рішення у дахів буває двох видів: роздільне (горищне) і поєднане (безгорищне). Горищні дахи у свою чергу бувають двох видів: холодні і утеплені.

У поєднаних (безгорищних) дахах перекриттям верхнього поверху будівлі виступають дахи, що несуть елементи. Такі дахи бувають взагалі невентильованими, частково вентильованими і повністю вентильованими.

Що стосується умов експлуатації, по цьому параметру дахи бувають експлуатовані і неексплуатовані.

Похилі площини, з яких складається дах будівлі, називаються скати. У їх основі лежать обрешетування і крокви. Кроквяні ноги спираються своїми нижніми кінцями на мауэрлат. На перетині скатів утворюються горизонтальні і похилі ребра.

Горизонтальні ребра також називаються коником. Краї покрівлі, які виступають над стінами будівлі, - карнизні звіси або фронтові звіси. Карнизні розташовуються горизонтально і виходять за межі зовнішніх стін, фронтові розташовуються похило. Коли йде дощ, вода йде по скатах до настінних жолобів і проходить у водостічні труби через водоприймальні воронки, після чого водостік йде в зливову каналізацію.

Форми даху:

Геометрична форма і матеріал покрівлі визначають тип даху. Так, залежно від її форми, дах може бути односхилим або двосхилим, трьохскатним або чотирьохскатним, багатоскатним. Покрівлю підтримує кроквяна конструкція, яка передає навантаження на стіни і колони від обрешетування з покрівельним покриттям.

-       У односхилого даху опорою конструкції є зовнішні стіни, які знаходяться на різних рівнях. Найчастіше односхилі дахи використовуються для будівництва терас і веранд, складських приміщень і господарських будівель.

-       Найпоширеніша конструкція, яка вже стала класичною, - це двосхилий дах, який також називають щипцевим. Такі дахи бувають як з похилими кроквами, так і з висячими кроквяними формами. Сюди ж відносяться дахи, кут нахилу ската яких може бути рівномірним або нерівномірним. Двоскатний дах є найпопулярнішим для зрубів, в тому числі я для побудованих за технологією дикий зруб (дикий сруб).

-       Шатровий дах має усі скати у вигляді рівнобедрених трикутників, у яких є загальне місце сходження. Вона застосовується для будівель, обгрунтованих у формі рівностороннього багатокутника, наприклад, квадрата. Основним елементом в такому даху є симетричність.

-       Вальмовий дах - чотирьохскатний. Два її скати мають форму трапеції, а два інших, що знаходяться з боку торцевих стін, форму трикутників, які називають вальмами. Варіантом вальмовой даху може бути полувальмовая.

-       Багатощипцевий дах зазвичай роблять на будинках, які мають багатокутну складну форму плану. У такого даху велика кількість внутрішніх кутів, а також кутів, що виступають, утворюють перетини скатів покрівлі. Це вимагає від майстра, який виконує покрівельні роботи, високої кваліфікації.

-       Мансарди в дахах використовуються для збільшення простору горищного житла. На мансардні дахи в сучасному будівництві попит не перестає рости, це пояснюється тим, що вони забезпечують раціональне використання житлової площі горищного приміщення. Для їх виготовлення робляться скати, що мають різні ухили : верхні - пологіші, нижні - крутіші.

-       Дахи конічної і купольної форми застосовують для перекриття будівель з круговим контуром в плані.

-       Пласкі дахи найчастіше застосовуються в промисловому будівництві, хоча нерідко знаходять застосування і в цивільному. На пласких дахах не застосовують листові і штучні матеріали в якості покрівельних, що відрізняє їх від скатних. Для них застосовуються такі матеріали, які допускають можливість влаштувати суцільний килим: полімерні, бітумні, бітумно-полімерні, а також різні мастики.

Проекты срубов.