Защита дикого сруба.

Защита дикого сруба.   

Деревина та вироби з дикого зрубу (дикий сруб) на будівельному ринку має величезний попит, і це не дивно: дерево має високу міцність і легкість і позитивно впливає на здоров'я людини, оскільки є екологічно чистим матеріалом.

Але деревина також є частиною безперервного кругообігу матерії, ось чому частенько зміна її властивостей або руйнування провокуються природними причинами: ультрафіолетовим випромінюванням, дією комах. Це актуально і для пиломатеріалів і для будинків зі зрубу (дом со сруба). Частині з цих причин можна запобігти.

Грибки виникають найчастіше у випадках знаходження дерев'яних конструкцій в місцях, де повітря вологе і застоявся, адже єдина умова для зростання грибків - велика кількість вологи.

Деревофарбуючі гриби найчастіше роблять деревину синювато-сірою, іноді - жовтою, коричневою або рожевою. Від первинної поразки "синявою" деревина не руйнується, але створюється поживне середовище для грибків, що руйнують дерев'яну конструкцію.

Навесні і літом при спорудженні дерев'яного будинку з колоди або брусу (дом из бревна) досить часто виникає проблема зі збереженням товарного виду брусових стін і колод через те, що деревина - прекрасне поживне середовище для комах і грибків. Але збиток, що наноситься комахами, не так великий, як збиток від грибків.

Для захисту від грибка можна обробити елементи, які не піддаються дії опадів, спеціальними засобами ХМББ. Якщо конструкція піддається дії опадів або контактує з грунтом - ефективніше використати антисептики Неомид, Екосепт, Ремерс, Тіккурілла тощо.

Антисептики і антипірени для зрубу (сруба)

Антисептики і антипірени - речовини, які є захисниками зрубу (сруб) під час будівельних робіт.

Антисептики захищають деревину і усередині, і зовні грибків, гниття, плісняви, дії комах, а також оберігають від ультрафіолетових променів і вологи в процесі експлуатації.

Антисептики застосовують при будівництві зроблених з колод і брусових будинків, лазень і інших дерев'яних конструкцій. Найбільш зручні рідкі антисептики (спеціальні просочення), оскільки вони мають високу проникаючу здатність.

Антипірени захищають деревину від самостійного займання і горіння. У них містяться фосфати амонія, хлористий амоній, бура, які уповільнюють процес горіння. Сипергисти, що також входять до їх складу, посилюють дію основного уповільнювача, а стабілізатори обмежують його витрату.

Відбілювачі деревини і просочення

Вибілювачі деревини

Якщо на свіжій деревині з'явилися пліснява, чорнота або синява - це перші ознаки її ураження. Чорнота і синява, що виникли на колоді з бруса, є сигналом того, що деревині терміново потрібно обробку відбілювальним і дезинфікуючим складом.

Вибілювач деревини має наступний позитивний вплив: він освітлює деревину, відновлює її природний колір, зберігаючи при цьому структуру, повертає матеріалу товарний вид і вирівнює колір конструкцій з дерева.

Серед вітчизняних вибілювачів варто відмітити такі препарати, як Екосепт, Біощит і Неомид 500. Екосепт і Неомид 500 вибілюють однаково ефективно.

Неомид 500 - це концентрат активних речовин, на його основі роблять склади дії, що санує і відбілювального. Він добре видаляє плісняву і деревоокрашивающие гриби з деревини.

Екосепт зроблений на водній основі з хлорвмісною складовою, також ефективно видаляє грибки, які з'являються із-за невірного зберігання і транспортування матеріалів, і повертає матеріалу природну красу.

Гідрофобизатори для деревини

Під дією вологи і води дерево набрякає, а потім висихає, коробиться і розтріскується. До того ж, волога спільно з теплом і повітрям створює прекрасні умови для розмноження грибків і плісняви, які спочатку просто утворюють плями, а потім руйнують поверхню деревини.

Для того, щоб захистити матеріал від дії води, деревина просочується оливою або покривається фарбою або лаком. Але у цих способів обробки є один істотний мінус: вони позбавляють деревину її головного достоїнства - здібності "дихати". 

Гідрофобизатори дозволяють зберегти цю здатність. Гидрофобизирующие склади зменшують здатність деревини до вологопоглинання, при цьому зберігають її здатність до повітря- і вологообміну.

Проекты срубов.